D50-4803D | 480 VAC 3 PHASE DELTA, 3W(+G), 50KA, SPD TYPE 1 & 2, UL1449 LISTED
  • Log in to see if custom discounts apply
  • Case Quantity: 1
  • Sign In or Submit RFQ for accurate lead times
480 VAC 3 PHASE DELTA, 3W(+G), 50KA, SPD TYPE 1 & 2, UL1449 LISTED
Click image to enlarge
D50-4803D
  • UM : EA
DITEK's D50 industrial AC power surge protection devices are recommended for electrical panels rated at 200A or less. The D50-4803D protects 480VAC three phase delta panels.
Customers Also Viewed
480 VAC 3 PHASE DELTA, 3W(+G), 100KA, SPD TYPE 1 & 2, UL1449 LISTED
D100-4803D
Qty:
480 VAC 3 PHASE DELTA, 3W(+G), 200KA, SPD TYPE 1 & 2, UL1449 LISTED
D200-4803D